“Angren Pack” AI AJ Kuzatuv kengashi Moliya vazirligi huzuridagi Kapital bozorini rivojlantirish departamenti tomonidan “Angren Pack” AI AJ aksiyalarini qo‘shimcha chiqarish to‘g‘risidagi 2021-yil 07-sentabrdagi № 36-son qarori bilan davlat ro‘yxatidan o‘tkazilganligini ma’lum qiladi. L0265-5 har birining nominal qiymati 1500 so’m bo’lgan 143 991 012 dona qo’shimcha oddiy nomli sertifikatsiz aktsiyalarni chiqarish to’g’risida.
Ustav va qo‘shimcha emissiya to‘g‘risidagi qarorga muvofiq, “Angren Pack AI” AJ aksiyadorlari, oddiy (ovoz beruvchi) aksiyalar egalari ushbu emissiyadan oddiy (ovoz beruvchi) aksiyalarni sotib olishda imtiyozli huquqqa egadirlar. ular egalik qilgan aksiyalar soni
oddiy aktsiyalar. Qo‘shimcha chiqarilgan aksiyalarni imtiyozli sotib olish huquqi 2021-yil 28-iyul holatiga ko‘ra shakllantirilgan aksiyadorlar reestrida qayd etilgan “Angren Pack” AJning oddiy (ovoz beruvchi) aksiyalari egalari – aksiyadorlarga tegishli.
Imtiyozli huquqning amal qilish muddati ushbu xabar e’lon qilingan kundan boshlab 14 kun.
“Angren Pack” AJ aksiyadorlari umumiy yig‘ilishining 2021-yil 28-iyuldagi qaroriga muvofiq, aksiyalarni joylashtirish narxi har bir aksiya uchun 1500 so‘m etib belgilandi.
Imtiyozli huquqqa ega bo‘lgan aksiyador jamiyatga nomi (nomi) va yashash joyi (joyi) ko‘rsatilgan aktsiyalarni olish to‘g‘risida yozma ariza yuborish orqali o‘zining imtiyozli huquqidan to‘liq yoki qisman amalga oshirishga haqli.
aktsiyador, sotib olinadigan aksiyalar soni va to’lov hujjati. Bunday ariza kompaniyaga ushbu imtiyozli huquqning amal qilish muddati davomida berilishi kerak. Imtiyozli sotib olish huquqining amal qilish muddati, agar uning amal qilish muddati tugagunga qadar jamiyatning barcha aktsiyadorlaridan imtiyozli huquqdan foydalanish yoki undan foydalanishni rad etish to‘g‘risida yozma arizalar kelib tushgan bo‘lsa, tugatiladi. Jamiyat aktsiyalarni imtiyozli ravishda sotib olish huquqiga ega bo’lmagan shaxslarga joylashtirishning imtiyozli huquqi muddati tugagunga qadar huquqiga ega emas. Imtiyozli huquqni berish
ruxsat berilmagan.
Aktsiyadorlar tomonidan imtiyozli huquqdan foydalanilmagan yoki qisman foydalanilgan taqdirda, imtiyozli huquqning amal qilish muddati tugagandan so‘ng qolgan barcha aksiyalar kompaniya aksiyadori Nikol Pak Management Company MChJ tomonidan yopiq obuna yo‘li bilan joylashtiriladi.
bevosita fuqarolik-huquqiy shartnoma tuzish.
Aksiyalarni qo‘shimcha chiqarish to‘g‘risidagi qarorning nusxasi va asl nusxasi bilan tanishishingiz, shuningdek, ushbu masala bo‘yicha barcha zarur ma’lumotlarni “Angren Pack” AJning Toshkent viloyati, manzili bo‘yicha ma’muriy binosida olishingiz mumkin. Angren, Gulbag posyolkasi.
Barcha savollaringiz boʻyicha “AngrenPack” AJ bosh ofisiga Oʻzbekiston Respublikasi, 110200, Toshkent viloyati, Angren shahri, Gulbogʻ posyolkasi,

Уведомление о преимущественном выкупе ценных бумаг АО ИИ Ангрен-Пак
Наблюдательный совет АО ИИ «Angren Pack» уведомляет Вас о том, что Департаментом по развитию рынка капитала при Министерстве Финансов зарегистрировано решение о дополнительном выпуске акций АО ИИ «Angren Pack» от 07 сентября 2021 года за № L0265-5 по выпуску дополнительных простых именных бездокументарных акций в количестве 143 991 012 штук номинальной стоимостью 1 500 сум каждая.
В соответствии с Уставом и Решением о дополнительном выпуске акционеры АО ИИ «Angren Pack» владельцы простых (голосующих) акций, имеют преимущественное право на приобретение простых (голосующих) акций из данного выпуска пропорционально количеству принадлежащих им
простых акций. Преимущественное право приобретения акций дополнительного выпуска имеют акционеры – владельцы простых (голосующих) акций АО ИИ «Angren Pack», зафиксированные в реестре акционеров, сформированном по состоянию на 28 июля 2021 года.
Срок действия преимущественного права составляет 14 дней, с даты публикации настоящего уведомления.
В соответствии с решением общего собрания акционеров АО ИИ «Angren Pack» от 28 июля 2021 года цена размещения акций определена в размере 1 500 сум за одну акцию.
Акционер, имеющий преимущественное право, вправе полностью или частично осуществить свое преимущественное право путем направления обществу заявления в письменной форме о приобретении акций, содержащее имя (наименование) и место жительства (место нахождения)
акционера, количество приобретаемых акций и документ об оплате. Такое заявление должно быть подано обществу в течение срока действия данного преимущественного права. Срок действия преимущественного права прекращается, если до его истечения от всех акционеров общества получены письменные заявления об использовании или отказе от использования преимущественного права. Общество не вправе до окончания срока действия преимущественного права размещать акции, лицам, не имеющим преимущественного права их приобретения. Уступка преимущественного права
не допускается.
В случае неиспользования или частичного использования акционерами преимущественного права все оставшиеся акции после истечения срока действия преимущественного права размещаются путем закрытой подписки акционеру общества ООО «Управляющая компания Николь Пак» путем
заключения прямого гражданско-правового договора.
Ознакомиться с копией и оригинальным экземпляром решения о дополнительном выпуске акций, а также получить всю необходимую информацию о данном выпуске можно в административном здании АО ИИ «Angren Pack» по адресу: Ташкентская область, г.Ангрен, пос.Гульбаг.
По всем интересующим Вас вопросам можете обратиться в головной офис АО ИИ «AngrenPack» по адресу: Республика Узбекистан, 110200, Ташкентская область, г.Ангрен, пос.Гульбаг,